7 Eylül 2011

O Dayak 43 Gün Sonra Öldürdü

O dayak 43 gün sonra öldürdü

Türkiye onu dehşet dolu 4 günün ardından otobüs durağına terk edilen kadın olarak tanıdı. Sevgilisinin aç susuz bırakıp işkence ettiği Meral Tahta 43'üncü gününde yaşam mücadelesini kaybetti
Zeki DURSUN / KONYABir kadın daha öldü. 19 Temmuz'da Konya'da 4 gün boyunca sevgilisi tarafından aç ve susuz bırakıldıktan sonra feci şekilde dövülüp bir otobüs durağında ölüme terk edildiği fotoğrafıyla hafızalara kazınan Meral Tahta dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Eşinden boşanan ve çocuğuna bakmak için bir barda garson alarak çalışan 32 yaşındaki kadın 14 Temmuz'da kaybolmuştu. Kız kardeşinin kayıp başvurusu üzerine polis, sevgilisi olan Mustafa Konuk'a ulaşmış önce 'nerede olduğunu bilmiyorum' yanıtını almıştı. Ardından polisi arayan Konuk, genç kadını otobüs durağına bıraktığını söyledi.


ÖLÜM NEDENİ İŞKENCE Durakta yarı baygın bulunan Tahta, Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun Bakım Ünitesi'nde solunum cihazına bağlı olarak 43 gündür yaşam mücadelesi veren Tahta'nın aldığı darbeler nedeniyle beyninde önemli hasar ve kanama oluştuğu 4 gün boyunca da aç susuz kaldığı için böbreklerinin iflas ettiği ölüm nedeni olarak açıklandı. Olayın ardından sevgilisi Mustafa Konuk yakalanarak 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan sevk edildiği nöbetçi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


31 BİNLİRALIK FATURA ŞOKU Tahta'nın 10 yaşındaki kızı Sedanur ise yaşamını teyzelerinin yanında sürdürecek. Kılıçdoğan, kız kardeşinin tukuklanan sevgilisinin olay sırasında tek başına olmadığını, yanında birkaç kişinin daha bulunduğunu ileri sürerek, olayla ilgili herkesin yakalanmasını istedi.
Akrabaları bir yandan genç kadını kaybetmenin yasını tutarken diğer yandan 31 bin lira tutan hastane giderleri karşısında şok geçirdiler.
CENAZEDE ŞİDDETE İSYAN
Meral Tahta'nın cenazesi Konya'da toprağa verildi. Cenaze törenine kız kardeşi Özlem Kılıçdoğan ile yakınları katıldı. Tabuta sarılarak gözyaşı döken Kılıçdoğan 'Yetkililere sesleniyorum. Bir daha Meraller ölmesin, Sedanurlar annesiz kalmasın. Artık bu ölümler son bulsun'' diye isyan etti. 
02.09.2011, Akşam

Hiç yorum yok: