18 Temmuz 2013

Nazlıaka: Yargının Verdiği Kararlar, Çocuk Istismarlarını Cesaretlendiriyor

Güncelleme : 18 Temmuz 2013 14:05
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, yargının verdiği kararların, çocuk tecavüzlerini, istismarlarını ve ensest olayları cesaretlendirir nitelikte olduğunu söyledi.
Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan Nazlıaka, her güne çocuk tecavüzü, istismarı haberleriyle uyandığını belirterek hükümetin, yargının ‘görmedim, duymadım, bilmiyorum’ diyerek 3 maymunu oynadığını öne sürdü.
Aylin Nazlıaka konuşmasında şunları söyledi: “Geçen yılın rakamlarına göre her 4 saatte bir tecavüz veya tecavüze kalkışma suçunun işleniyor.Türkiye, internette ‘çocuk pornosu’ kelimelerinin en çok arama yapıldığı ülke. ‘Teen’ denilen 13-19 yaş grubu cinsel görüntü aramasında da dünya birincisi. Görüntü ve videoları yayınlanan çocuk sayısı 36 bini aşkın. Bu çocukların yüzde 42’si 7, yüzde 77’si da 9 yaş altında. İnternette resimleri yayınlanan bu çocukların sadece yüzde 1’i tespit edilebiliyor.
Yargının bu olaylarla ilgili elinde uygulayabileceği kanunların bulunduğunu belirten Nazlıaka, “Ancak önemli olan bu kanunların uygulanmasıdır.” dedi.
SEÇİM BARAJI BİR AN ÖNCE DÜŞÜRÜLMESİ GEREKİR
Nazlıaka, bir soru üzerine, seçim barajının düşürülmesini CHP'nin en baştan beri savunduğunu; bu yöndeki kanun tekliflerinin AK Parti tarafından reddedildiğini kaydetti. Milletvekili Nazlıaka, Avrupa’da en yüksek seçim barajının yüzde 5 olduğunu ve Türkiye'de de bir an önce barajın düşürülmesi gerektiğini söyledi.
Cihan Haber Ajansı

Hiç yorum yok: