14 Ekim 2010

İyi ki çocuğu tutuklamadılar

Cumhuriyet 14.10.2010


15 yaşındaki çocuk iki amcasının tecavüzüne uğradı, birinden hamile kaldı. Mahkeme yalnızca bebeğin babasını tutukladı, diğeri serbest
ZONGULDAK (Cumhuriyet) - Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde, amcaları 36 yaşındakiM. P. ve 27 yaşındaki İ. P’nin tecavüzüne uğrayan 15 yaşındaki H. P’nin dünyaya getirdiği bebeğin babasının amcası M. P. olduğu belirlendi. Küçük kıza tecavüz ettiği belirtilen ve 30 yıl hapis istemiyle yargılanan amcalardan İ.P ise ilk duruşmada tahliye edildi.
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nce, yaşadığı tecavüzler nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu yönünde rapor verilen H.P., geçen mart ayında bir kız bebek dünyaya getirdi. Soruşturma kapsamında bebekten alınan kan örneği, İ.P. ve M.P’den alınan örneklerle karşılaştırıldı. DNA testi sonucunda bebeğin biyolojik babasının yüzde 99.99 M.P. olduğu belirlendi. İ.P. suçlamayı kabul etmezken M.P. yeğeninin teklifi üzerine kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini savundu. İ.P. ve M.P. hakkında, Beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmasuçlarından 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mahkeme heyeti, öz yeğenine tecavüz etmekle suçlanan İ.P’nin tahliyesine, yeğenin doğurduğu bebeğin babası olduğu tespit edilen M.P’nin ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Hiç yorum yok: