5 Kasım 2010

05.11.2010, Cumhuriyet

Cenazeyi kadınlar kaldırdı
■ DİYARBAKIR (Cumhuriyet Bürosu) -Silvan ilçesinin Demirkuyu köyüne bağlı Başınt mezrası yakınlarındaki arazide 20 gün önce cesedi bulunan genç kadın, Silvanlı kadınlar tarafından toprağa verildi. 20 gün önce Başınt mezrasında boş bir arazide bulunan kadının cenazesi 15 gündür Silvan Devlet Hastanesi morgunda bekletiliyordu.
Maaş kesildi, şiddet bitti
■ DİYARBAKIR (AA) - Şiddet gören 7 kadın, Sur ve Yenişehir Belediyesine başvurarak toplu iş sözleşmesindeki karar gereği kocalarının maaşlarının yarısını aldı. Olumlu gelişmeler yaşandığını da belirten Sur Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaya, “Şiddeti sonlandıran bazı personelin maaş kesintisi bitti” dedi.
Malatya’da ‘töre cinayeti’ kuşkusu
■ MALATYA (Cumhuriyet) - Malatyada bir aydan bu yana kayıp olan kadının kocası tarafından öldürüldüğü ve boş araziye gömüldüğü ortaya çıktıAdı açıklanmayan 3 çocuk annesi 27 yaşındaki kadının cesedinin Malatya Şehir Mezarlığı karşısındaki hafriyat topraklarının döküldüğü alana gömüldüğü tespit edildi. Kazıda, kadının cesedinin önce çarşafa sarıldığı ve ardından da çuvala konarak gömüldüğü belirlendi. Cesedin toprak yüzeyine yakın mesafede gömüldüğü belirtildi. Ceset çıkarılarak Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken genç kadının ne şekilde öldürüldüğünün otopsiden sonra belirleneceği açıklandı. Olayla ilgili olarak 4 kişinin gözaltına alındığı, asıl şüpheli olan kocanın ise firarda olduğu belirtildi. Malatya polisi 10 ay içinde bu şekilde 4 cinayetin aydınlatıldığını açıkladı.


Hiç yorum yok: